Aktivní září

Rada seniorů ČR je jedním ze zakládajících členů Nadačního fondu Aktivní Česko a je také jedním ze zakladatelů platformy AKTIVNÍ ČESKO.

JEDNOU Z PRVNÍCH AKCÍ AKTIVNÍHO ČESKA JE AKTIVNÍ ZÁŘÍ -  celorepubliková kampaň, která seznamuje širokou veřejnost s pozitivními přínosy pravidelného pohybu pro fyzické a psychické zdraví člověka.

RADA SENIORŮ ČR SE ZAPOJUJE TÍM, ŽE PŘEDSTAVÍ DALŠÍ AKTIVITU VHODNOU PRO STARŠÍ GENERACI, A TO MÖLKKY. V průběhu září se Krajské rady uspořádají turnaje v MÖLKKY. TUTO AKTIVITU BUDE RADA SENIORŮ ČR PREZENTOVAT I NA ŽOFÍNĚ, KDE V ČASE 15-18 HODIN PROBĚHNE OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ EVROPSKÉHO TÝDNE SPORTU V ČR.

Informace o turnaji v jednotlivých krajích, kde se můžete i hlásit 

JIHOČESKÝ KRAJ – Jaroslav Kupsa, jaroslav.kupsa@gmail.com, 736 621 000

KRAJ VYSOČINAPavla Radová – pavla.radova@volny.cz, 724 574 352

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Petr Tojnar - tojnar.p@seznam.cz, 725 000 850

LIBERECKÝ KRAJ - Miroslava Palečková - krs-lk@seznam.cz,  607 173 019

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Pavel Gluc - krajska.rada@ms-seniors.cz,  607 520 507

OLOMOUCKÝ KRAJ - Milena Hesováinfo@krsol.cz,  774 345 670

 PARDUBICKÝ KRAJ - Vladimír Berounský - VL.Berounsky@seznam.cz, 608 981 072

PLZEŇSKÝ KRAJ - JUDr. Miloslav Hora - 377 421 619, rscr-plzenskykraj@seznam.cz

PRAHA – Hana Čepová - cepova@prave-ted-ops.cz. Tel: 603 852 740

 STŘEDOČESKÝ KRAJ – Miloslav Vajs - rs.kraj@seznam.cz, 739 944 655

ÚSTECKÝ KRAJ – Wilma Svobodová - senior.louny@seznam.cz, 605 214 704

ZLÍNSKÝ KRAJ – Libor Pilka - rscr.zlin@seznam.cz, 606 171 503

PODPOŘIT TENTO PROGRAM MŮŽETE ZASLÁNÍM LIBOVOLNÉ ČÁSTKY NA ÚČET 2101473156/2010

 

AKTIVNÍ ZÁŘÍ JE SOUČÁSTÍ EVROPSKÉHO TÝDNE SPORTU

Český olympijský výbor je koordinátorem

Již od roku 2015 probíhá v celé Evropské Unii Evropský týden sportu, který pod heslem #BeActive upozorňuje na fatální nedostatek fyzické aktivity v každodenním životě.

Evropský týden sportu (European Week of Sport) je iniciativa Evropské komise, která se koná každoročně od roku 2015. Cílem této akce je podpořit sport a fyzickou aktivitu mezi občany Evropské unie a zvýšit povědomí o jejich přínosech pro zdraví a pohodu. Hlavním koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor. Na podzim 2023 proběhne již 9. ročník. EWOS se koná každé září a probíhá ve všech zemích EU. Během této akce se pořádají různé sportovní akce, soutěže, workshopy a další aktivity, které mají za cíl zapojit co nejvíce lidí do sportovních aktivit.

Hlavním poselstvím Evropského týdne sportu je, že každý má právo a schopnost sportovat, bez ohledu na věk, pohlaví, fyzickou kondici či zdravotní stav. Cílem je podpořit tedy sportování a fyzickou aktivitu všech lidí, ať už se jedná o profesionální sportovce, nebo jen občany, kteří chtějí zlepšit své zdraví a pohodu. Je také součástí boje proti sedavému způsobu života a obezitě, která je stále větším problémem v Evropě.

Každý rok se do Evropského týdne sportu zapojuje stále více zemí a organizací, a tím se zvyšuje povědomí o důležitosti sportování a fyzické aktivity v každodenním životě.

Přehled pořádaných akcí v rámci EWOS – Podrobné informace o aktivitách v rámci Evropského týdne sportu naleznete na stránkách ČOV a Sport v okolí

#BEACTIVE DAY – dny otevřených dveří sportovišť v ČR

 LETOŠNÍ ROČNÍK PROBĚHNE VE DNECH 23.9. – 30.9.2023

Evropská kampaň financovaná z programu ERASMUS PLUS

Evropská kampaň #BEACTIVE DAY byla inspirována projektem „Národní dny fitness“, jeho evropským organizátorem je EuropeActive a tradičně proběhne jako zahájení Evropského týdne sportu. Letošní ročník proběhne pod záštitou nadačního fondu Aktivní ČESKO a koordinátorem projektu je Česká komora fitness.

Cílem je zejména propagace zdravého životního stylu, upozornění na důležitost pravidelného pohybu a jeho pozitivní dopady na naše duševní i fyzické zdraví. Je to také příležitost představit široké veřejnosti služby nejen fitness center, ale všech sportovišť a získat nové členy!

MAPA ZAPOJENÝCH SPORTIVIŠŤ JE K DISPOZICI NA https://www.aktivnicesko.cz/aktivni-zari/beactive-day/