Vítězové Mezinárodních sportovních her seniorů u hejtmana Plzeňského kraje

Dne 24.8.2016 přijal hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs spolu s členy rady na krajském úřadě družstvo Rady seniorů PK, které zvítězilo na Mezinárodních sportovních hrách seniorů konaných v Praze ve dnech 19. – 22.7. 2016. Nominace družstva Rady seniorů PK vycházela z výsledků krajského kola, které proběhlo letos v květnu v Plzni. Družstvo Rady seniorů PK ve složení Marieta Chloubová – kapitánka, Miloslava Bártlová, Ludmila Entová, František Beneš, František Lifka, Karel Hauer, Bedřich Řechka, Pavel Vlach zvítězilo při účasti 25 družstev, z nichž dvě družstva byla ze Slovenska (Košice, Žilina). Družstvo Plzeňského kraje bylo nejúspěšnější, získalo 13 medailí a dva putovní poháry, jeden za první místo mezi družstvy ČR a druhý putovní pohár za první místo v mezinárodní soutěži. Nejúspěšnějším závodníkem družstva byl Bedřich Řechka, který je mimořádně a dlouhodobě úspěšný ve veteránských soutěžích na evropské i světové úrovni (především vrh koulí, hod diskem) a zde prokázal svou všestrannost ve speciálním desetiboji.

Hejtman Plzeňského kraje poděkoval členům družstva za vynikající reprezentaci kraje. Následná diskuze se samozřejmě týkala průběhu soutěže v Praze, soutěžních disciplín i navazujícího programu, ale i celkové úrovně sportu v ČR, zejména vztahu mládeže ke sportu. Rozhovor se dotkl i širšího spektra otázek, vč. důchodů, veřejné dopravy, rozdílů života ve městech a malých obcí zejména v rámci kraje. Na závěr setkání obdrželi členové družstva pamětní medaile hejtmana Plzeňského kraje, čestná uznání a dárkové koše s regionálními potravinami. Celé družstvo je rozhodnuto i nadále sportovat a účastnit se seniorských soutěží.