Hradečtí senioři ukončili zimní sezónu v pétanque

Druhý ročník indoor pétanque se speciálními koulemi zná své medailisty. V osmi družstvech se zapojilo pětadvacet hráčů 65+ a během deseti odpoledních klání v CIOZP ve Věkoších odehráli všichni 14 zápasů družstev a jednorázovou soutěž na přesnost jednotlivců. V té dominovala Vlasta Tužilová. Hlavní soutěž družstev vyhrála jen o prsa trojice Věra Slezáková, Iva Milková a Václav Slezák. Stejný počet devíti výher měli i druzí, Liba Sprinzová, Milan Knittel a Jaroslav Kábrt. A to dva z nich již patří do kategorie 85+! Bronzové medaile a plaketu získala nerozlučná dvojice kamarádek, Iva Kubínová a Milada Kverková. Vyrovnanost soutěže, kde i poslední tým měl čtyři výhry, byla okořeněna tím, že o prvních třech místech rozhodl až poslední soutěžní den. Více než dvouměsíční soutěž připravila sekce Pétanque, která je spolu s cyklisty, turisty, šachisty a vzdělávací sekcí součástí organizace Senioři Hradec Králové, z.s.

„Koulaři“ budou již od května pokračovat druhým ročníkem Hradeckého seniorského poháru v pétanque s běžnými ocelovými koulemi. Zájemci od 65 let se mohou již dnes přihlásit, či informovat mailem: vslezak@seznam.cz, případně i telefonem: 777 221 596.