Pražská zastavení

Hlavní město přivítalo mostecký klub seniorů č. 2 na jeho celodenním výletě příjemným jarním počasím. Přestože dopravní situace nebyla příznivá, stihli jsme se dostavit na první pražské zastavení včas. Komentovaná prohlídka „zlaté kapličky“ byla zpočátku fyzicky dosti náročná, protože jsme museli vyšlapat přes 100 schodů. Mnoho z nás se pěkně zadýchalo. Ale stálo to za to.  Ocitli jsme se na ochozu ND v bezprostřední blízkosti trig a uměnek ( sochy znázorňující umění ), s kterými jsme shlíželi na  Prahu. A vidět přípravné práce pro představení na jevišti ND se hned tak někomu také nepodaří, nám ano.

Další zastávkou některých seniorů se staly Sovovy mlýny. Poetická díla legendy výtvarného umění Jana Zrzavého dojímají stále citlivé nitro člověka. Na výstavě byly vidět všechny okruhy jeho díla, která smutného pána s bílými fousy a červenou čepičkou dostanou do srdce lidí.

Poslední zastávka se konala u pana Wericha, ve Werichově vile, která se nachází v historické budově čp. 501 na pražském malostranském ostrově Kampa. Prohlídkou expozic jsme si osvěžili nejen poznatky o životě pana Wericha a éře Osvobozeného divadla, ale i všech slavných obyvatelích vily: Josef Dobrovskýnárodní buditel, Zdeněk Wirth – historik umění, Jiří Voskovec -herec a divadelník, Vladimír Holan –český básník. Celodenní výlet klubu se díky paní Vonáškové, dotaci Magistrátu města Mostu a pěknému počasí opět vydařil.

L. Blumenthalová