I jihočeští senioři bojují za svůj kraj

Ve dnech 19. až 22. 07. 2016 se za pořadatelství Svazu důchodců ČR a Rady seniorů ČR v Praze uskutečnily 3. mezinárodní sportovní hry seniorů České republiky. Tohoto sportovního klání se účastnilo i družstvo Krajské rady seniorů Jihočeského kraje. Základem soutěžního družstva byly ženy velmi aktivního sdružení z Cehnic a muži z Prachatic. Soutěžilo  se v 10 disciplínách: například běh na 100 m, hod granátem na cíl, střelba na hokejovou branku a další. Soutěžila osmičlenná družstva, byly zastoupeny všechny české kraje a pozvání přijali i slovenští senioři. Celkem bylo evidováno 25 družstev. Jihočeši celkově skončili na 12. místě, což lze považovat za solidní výsledek a naše reprezentantky získaly celkem 7 medailových umístění. Kromě sportovní části hry splnily i velmi významné společenské poslání s prezentací života seniorů.

Soutěžní kolektiv vytvořili paní a pánové Bláhovcová Blažena, Miklasová Marta, Štérová Marcela, Mášlová Marie, Taubrová Jana, Ondrišová Ivana, Jiroušek Karel a Švancar Stanislav. Vedoucím kolektivu byl předseda Krajské rady seniorů Bohumil Bezemek. Za podporu a umožnění účasti senioři děkují Krajskému úřadu a Budějovickému Budvaru.